Dine kontaktpersoner - Indkøb

Fagområde
Produkt- og kvalitetsmanagement

Moritz Winner

Dipl.-Ing. (FH)
Indkøbsleder / teknisk ansvarlig

+49 46 08 / 60 75 - 162
m.winner@fotovoltaik.dk
  • Tekniske retningslinjer
  • Reklamationer
  • Kvalitetssikring
Fagområde
Indkøbsafdeling

Paul Haustein

Dipl.-Wirtschaftsing. (FH) Teamleder indkøbsbehandling

+49 46 08 / 60 75 - 551
p.haustein@fotovoltaik.dk
  • Kapaciteter
  • Leverancer
  • Kvalitetssikring
Fagområde
Porteføljeforvaltning / Klager over produkter

Yannik Löbbert

B. Eng.
Afdelingschef for porteføljeforvaltning

+49 46 08 / 60 75 - 558
y.loebbert@fotovoltaik.dk
  • Porteføljeforvaltning
  • Klager over produkter
  • Bestillingr
Fagområde
Operationelt indkøb

Stefan Pingel

 
+49 46 08 / 60 75 - 559
s.pingel@fotovoltaik.dk
  • Kapaciteter
  • Leverancer
  • Reklamationer
Fagområde
Virksomhedsudvikling

Jan Paul Dahm

M. Eng.

+49 46 08 / 60 75 - 553
p.dahm@fotovoltaik.dk
  • Udvikling portefølje
  • Kvalitetssikring
  • Digitalisering
Fagområde
Forvaltning af produktdata

Sven Möller

 
+49 46 08 / 60 75 - 557
s.moeller@fotovoltaik.dk
  • Produktdata
  • Digitalisering
  • Kvalitetsstyring
Fagområde
Operationelle indkøb

Marc Annuschat

 
+49 46 08 / 60 75 - 554
m.annuschat@fotovoltaik.dk
  • Ordrebehandling
  • Planlægning af levering
  • Kvalitetssikring
Fagområde
Operationelle indkøb

Arne Boldt

 
+49 46 08 / 60 75 - 552
a.boldt@fotovoltaik.dk
  • Ordrebehandling
  • Planlægning af levering
  • Kvalitetssikring