Dina kontaktpersoner - Frakt och Leverans

Avdelning
Logistik

Stefano Arcamone

Avdelningschef Leverans / Orderplockning

+49 46 08 / 60 75 - 226
s.arcamone@fotovoltaik.se
  • Hantering av direktleveranser
Avdelning
Logistik

Tim Plechinger

Avdelningschef Lager / Orderplockning

+49 46 08 / 60 75 - 224
t.plechinger@fotovoltaik.se
  • Lagerhantering
  • Samordning av inkommande och utgående varor
  • Kvalitetssäkring
Avdelning
Logistik

Søren Preusch

Teamledare för inköp av logistiktjänster

+49 46 08 / 60 75 - 230
s.preusch@fotovoltaik.se
  • Inköp av logistiktjänster
Avdelning
Logistik

Sven Lausen

Teamledare leveranshantering upphämtning av gods

+49 46 08 / 60 75 - 221
s.lausen@fotovoltaik.se
  • Hantering av försändeleser
Avdelning
Logistik

Michael Lenski

 
+49 46 08 / 60 75 - 220
m.lenski@fotovoltaik.se
  • Leveransprocess
Avdelning
Logistik

Ilona Janke

 
+49 46 08 / 60 75 - 231
i.janke@fotovoltaik.se
  • Hantering av leverans vid självupphämtning
Avdelning
Logistik

Andreas Jensen

 
+49 46 08 / 60 75 - 225
a.jensen@fotovoltaik.se
  • Hantering av gruppleverans av nationella försändelser
Avdelning
Logistik

Krister Bichels

 
+49 46 08 / 60 75 - 228
k.bichels@fotovoltaik.se
  • Hantering av gruppleverans internationellt
Avdelning
Logistik

Isabell Hancke

 
+49 46 08 / 60 75 - 232
i.hancke@fotovoltaik.se
  • Hantering av gruppleverans nationellt/internationellt
Avdelning
Logistik

Dennis Jensen

 
+49 46 08 / 60 75 - 223
d.jensen@fotovoltaik.se
  • Paketförsändelser
Avdelning
Transportskador / Leveransfrågor

Angela Iwan

 
+49 46 08 / 60 75 - 222
a.iwan@fotovoltaik.se
  • Mätdata för solcellsmoduler (Flashdata)
  • Backoffice
  • Kundservice
  • Reklamationer
Avdelning
Transportskador / Leveransfrågor

Britta Goldmann

 
+49 46 08 / 60 75 - 227
b.goldmann@fotovoltaik.se
  • Mätdata för solcellsmoduler (Flashdata)
  • Backoffice
  • Kundservice
  • Reklamationer
Avdelning
Logistik

René Bruchbacher

 
+49 46 08 / 60 75 - 229
r.bruchbacher@fotovoltaik.se
  • Leverans