Dine kontaktpersoner - Logistik

Fagområde
Logistik

Stefano Arcamone

Afdelingsleder Forsendelse / Ordresamling

+49 46 08 / 60 75 - 226
s.arcamone@fotovoltaik.dk
  • Direkte leverancer
Fagområde
Logistik

Tim Plechinger

Afdelingsleder Lager / Ordresamling

+49 46 08 / 60 75 - 224
t.plechinger@fotovoltaik.dk
  • Lagerstyring
  • Koordinering af indgående og udgående varer
  • Kvalitetssikring
Fagområde
Logistik

Søren Preusch

Teamleder Indkøb af logistiktjenester

+49 46 08 / 60 75 - 230
s.preusch@fotovoltaik.dk
  • Indkøb af logistiktjenester
Fagområde
Logistik

Sven Lausen

Teamleder Forsendelser

+49 46 08 / 60 75 - 221
s.lausen@fotovoltaik.dk
  • Forsendelser
Fagområde
Logistik

Michael Lenski

 
+49 46 08 / 60 75 - 220
m.lenski@fotovoltaik.dk
  • Direkte leverancer
Fagområde
Logistik

Ilona Janke

 
+49 46 08 / 60 75 - 231
i.janke@fotovoltaik.dk
  • Distribution
Fagområde
Logistik

Andreas Jensen

 
+49 46 08 / 60 75 - 225
a.jensen@fotovoltaik.dk
  • Samlegods national
Fagområde
Logistik

Krister Bichels

 
+49 46 08 / 60 75 - 228
k.bichels@fotovoltaik.dk
  • Samlegods international
Fagområde
Logistik

Isabell Hancke

 
+49 46 08 / 60 75 - 232
i.hancke@fotovoltaik.dk
  • Samlegods national/international
Fagområde
Logistik

Dennis Jensen

 
+49 46 08 / 60 75 - 223
d.jensen@fotovoltaik.dk
  • Pakkeforsendelser
Fagområde
Transportskader / Leveringsproblemer

Angela Iwan

 
+49 46 08 / 60 75 - 222
a.iwan@fotovoltaik.dk
  • Flashdata
  • Backoffice
  • Kunde service
  • Reklamationer
Fagområde
Transportskader / Leveringsproblemer

Britta Goldmann

 
+49 46 08 / 60 75 - 227
b.goldmann@fotovoltaik.dk
  • Flashdaten
  • Backoffice
  • Kunde service
  • Reklamationer
Fagområde
Logistik

René Bruchbacher

 
+49 46 08 / 60 75 - 229
r.bruchbacher@fotovoltaik.dk
  • Logistik