Dine kontaktpersoner - Administration

Fagområde
Controlling

Susan Deutsch

Økonomichef/Prokurist
Personalechef

+49 46 08 / 60 75 - 510
s.deutsch@fotovoltaik.dk
  • Controlling
  • Kontrakter
  • Finansplanlægning
  • Personaleforhold
Fagområde
Finans- og Anlægsbogholderi

Helga Staack

Afdelingsleder finansbogholderi

+49 46 08 / 60 75 - 530
h.staack@fotovoltaik.dk
  • Finansbogholderi
  • Anlægsbogholderi
  • Controlling
Fagområde
Kreditorbogholderi

Claudia Czech

 
+49 46 08 / 60 75 - 534
c.czech@fotovoltaik.dk
  • Kreditorbogholderi
  • Debitorbogholderi
  • Rykker
Fagområde
Debitorbogholderi

Tanja Ebsen

 
+49 46 08 / 60 75 - 535
t.ebsen@fotovoltaik.dk
  • Debitorbogholderi
  • Rykker
  • Fakturering
Fachbereich
Fakturering

Jutta Ebsen

 
+49 46 08 / 60 75 - 536
j.ebsen@fotovoltaik.dk
  • Fakturering
Fagområde
Lønbogføring Projektselskaber

Nicole Wagner

 
+49 46 08 / 60 75 - 525
n.wagner@fotovoltaik.dk
  • Lønopgørelser
  • Sagbehandling
  • Personalesagsbehandling (fastansatte)
Fagområde
Immobilier / Praktikanter

Fenja Lippert

 
+49 46 08 / 60 75 - 520
f.lippert@fotovoltaik.dk
  • Administration af ejendomme
  • Forbrugsafregning
  • Personalesagsbehandling (praktikanter)
Fagområde
Reception

Ute Meyer-Cords

 
+49 46 08 / 60 75 - 0
u.meyer-cords@fotovoltaik.dk
  • Kundeservice
  • Administration
  • Organisation
Fagområde
Reception

Alina Lubinski

 
+49 46 08 / 60 75 - 501
a.lubinski@fotovoltaik.dk
  • Kundeservice
  • Administration
  • Organisation
Ansvarlig for
Controlling

Steffen Schröder

 
+49 46 08 / 60 75 - 531
s.schroeder@fotovoltaik.dk
  • Datakvalitet
  • Plausibilitetskontrol
  • Strukturer/rutiner
Fachbereich
IT / EDB

Lars Erichsen

MSc
Afdelingsleder

+49 46 08 / 60 75 - 496
l.erichsen@fotovoltaik.dk
  • Systemadministration
  • Softwareudvikling
  • Digitalisering
Fagområde
EDB administration

Ronald Weiß

Microsoft Certified System Engineer (MCSE)
Teamleder

+49 46 08 / 60 75 - 580
r.weiss@fotovoltaik.dk
  • IT-support
  • System-ingeniørarbejde
  • Systemadministration