Er kontaktperson - Inköpsavdelningen

Avdelning
Kvalitet- och produkthantering

Moritz Winner

Dipl.-Ing. (FH)
Inköps- och operativ chef

+49 46 08 / 60 75 - 162
m.winner@fotovoltaik.se
  • Tekniska riktlinjer
  • Reklamationshantering
  • Kvalitetssäkring
Avdelning
Inköpsavdelningen

Paul Haustein

Dipl.-Wirtschaftsing. (FH) Gruppchef på inköp

+49 46 08 / 60 75 - 551
p.haustein@fotovoltaik.se
  • Beställningar
  • Leveranslogistik
  • Kvalitetssäkring
Avdelning
Förvaltning av portföljer / Klagomål på produkter

Yannik Löbbert

B. Eng.
Gruppchef på Portföljförvaltning

+49 46 08 / 60 75 - 558
y.loebbert@fotovoltaik.se
  • Förvaltning av portföljer
  • Klagomål på produkter
  • Beställning av
Avdelning
Operativt inköp

Stefan Pingel

 
+49 46 08 / 60 75 - 559
s.pingel@fotovoltaik.se
  • Beställningar
  • Leveransplanering
  • Reklamationer
Avdelning
Affärsutveckling

Jan Paul Dahm

M. Eng.

+49 46 08 / 60 75 - 553
p.dahm@fotovoltaik.se
  • Portföljutveckling
  • Kvalitetshantering
  • Digitalisering
Avdelning
Hantering av produktdata

Sven Möller

 
+49 46 08 / 60 75 - 557
s.moeller@fotovoltaik.se
  • Produktdata
  • Digitalisering
  • Kvalitethantering
Avdelning
Operativa inköp

Marc Annuschat

 
+49 46 08 / 60 75 - 554
m.annuschat@fotovoltaik.se
  • Behandling av beställningar
  • Planering av leveranser
  • Kvalitetssäkring
Avdelning
Operativa inköp

Arne Boldt

 
+49 46 08 / 60 75 - 552
a.boldt@fotovoltaik.se
  • Behandling av beställningar
  • Planering av leveranser
  • Kvalitetssäkring