Dina kontaktpersoner - Marknadsföring

Avdelning
Försäljning & marknadsföring

Stefan Ebert

MSc – Management Studies
Försäljnings- och marknadschef

+49 46 08 / 60 75 - 420
s.ebert@fotovoltaik.se
  • Marknadsanalys
  • Strategiutveckling
  • Budgethantering
Avdelning
Marketing

Fabian Heuer

Avdelningschef Marketing

+49 46 08 / 60 75 - 495
f.heuer@fotovoltaik.se
  • Teamsamordning
  • PR
  • Internationell marknadsföring
Avdelning
Redaktion / Organisation

Ina Todt

MSc – European Studies

+49 46 08 / 60 75 - 493
i.todt@fotovoltaik.se
  • Redaktion
  • Evenemang / mässor
  • Konceptutveckling
Avdelning
Redaktion / Organisation

Simon Dobermann

MA – International Management Studies
MSc – Business, Language and Culture

+49 46 08 / 60 75 - 494
s.dobermann@fotovoltaik.se
  • Redaktion
  • Evenemang / mässor
  • Konceptutveckling
Avdelning
Mediegestaltning

Martin Röschmann

 
+49 46 08 / 60 75 - 491
m.roeschmann@fotovoltaik.se
  • Webbdesign
  • Animationsdesign
  • Film- och bildbearbetning
Avdelning
Bild och ljud

Dylan Briese

 
+49 46 08 / 60 75 - 486
d.briese@fotovoltaik.se
  • Animationsdesign
  • Videoproduktion
  • Bildredigering
Avdelning
Bild och ljud

Ediz Perk

 
+49 46 08 / 60 75 - 478
e.perk@fotovoltaik.se
  • Animationsdesign
  • Videoproduktion
  • Bildredigering
Fachbereich
Marketing Management

Leonie Thomsen

 
+49 46 08 / 60 75 - 476
l.thomsen@fotovoltaik.se
  • Redaktion
  • Evenemang / mässor
  • Pressrelationer
Avdelning
Marknadsföring Sverige

Eva-Maria Diehl

 
+46 492 / 49 19 20
e.diehl@fotovoltaik.se
  • Redaktion
  • Evenemang / mässor
  • Internationella pressrelationer
Fachbereich
Marketing Management Nederländerna

Richard Hoomans

 
+49 46 08 / 60 75 - 477
r.hoomans@fotovoltaik.se
  • Strategi & koncept
  • Teamsamordning
  • Internationella pressrelationer
Avdelning
Marketing Management Danmark

Anna Richter

 
+49 46 08 / 60 75 - 475
a.richter@fotovoltaik.se
  • Redaktion
  • Arrangementer / messer
  • Internationale presseforbindelser
Avdelning
Monterbyggnad

Heiko Brodersen

 
+49 46 08 / 60 75 - 592
h.brodersen@fotovoltaik.se
  • Evenemang / mässor
  • Företagsteknik
  • Lager och logistik för mässor